CZK EUR
Košík 0
Celkem: 0,00 Kč s DPH

Pipetování bez bolesti rukou s pipetory Corning® Lambda™ EliteTouch™

(Tento článek může obsahovat prvky reklamy dle definice zákona č. 40/1995 Sb. a jeho pozdějších znění)

 

Pipetování může bolet. Víme, co naše zákazníky trápí, a proto v Barii nabízíme pipetory Corning® Lambda™ EliteTouch™ a pipetovací stanice se špičkami DeckWorks. Pojďme si říct, jak vám tato esa na trhu zpříjemní a usnadní pipetování.

 

Pipetování vás může stát nervy – a také pěkně bolí

Pipetování vyžaduje soustředění a přesnost. Pokud je práce s pipetou váš denní chleba, jistě nám dáte za pravdu, že to někdy nestojí vědce jen nervy, ale i ruce. Dlouhodobá práce s pipetou je spojena se zvýšeným rizikem onemocněním rukou a ramen.

Aby pipetování nebolelo, je potřeba vzít v úvahu celou řadu faktorů, jako je hmotnost a velikost pipety/pipetoru, síla potřebná ke stisknutí a v neposlední řadě samozřejmě i to, jak pipeta padne do ruky. V otázce ergonomie (a nejen v ní) jsou jedničkou na trhu pipetory Corning® Lambda™ EliteTouch™ a pipetovací stanice DeckWorks.

 

O co se postará ergonomické tvarování?

Pokud je pipeta navržena a vyrobena s ohledem na ergonomii, má to hned dvě zásadní výhody. Kromě toho, že je práce s takovým výrobkem bezpečná a komfortní, se to projeví i na spolehlivosti a přesnosti vašich výzkumů a výsledků. Jak má ale ergonomická pipeta vypadat? Konstrukce pipety by měla umožňovat neutrální polohu zápěstí a celé ruky, k ovládání pipety by nemělo být potřeba vynaložit nadměrné úsilí, a aby nebyla práce náročná, měla by být pipeta i lehká.

Ve zkratce:

  • Pipeta by se měla dobře a pohodlně držet.
  • Měla by být lehká.
  • Neměla by mít žádné ostré hrany.
  • Nasazování špičky by mělo být snadné.
  • Ke stlačení pístu by neměla být třeba větší síla.

 

Pipetory Corning® Lambda™ EliteTouch™ - ke stisknutí stačí minimální tlak

Jak jsou na tom ve světle výše zmíněného pipetory Corning® Lambda™ EliteTouch™? Lehká konstrukce a ergonomicky tvarovaná rukojeť se starají právě o to, aby byla práce maximálně komfortní. Všechny pipetory Corning® Lambda™ EliteTouch™, které jsou k dispozici v jedno-, osmi- a dvanáctikanálové konfiguraci, se vyznačují tím, že pohyb pístu je plynulý a je velmi citlivý – ke stisku stačí opravdu minimální síla.

 

Kalibrace svépomocí

Corning navrhl své pipetory Corning® Lambda™ EliteTouch™ tak, aby si zachovaly kalibraci i po opakovaném použití a autoklávování. A kdyby bylo přeci jen potřeba zasáhnout, je ke každému pipetoru přiložen klíč pro jednoduchou kalibraci svépomocí.

Pipetory Corning® Lambda™ EliteTouch™ jsou velmi praktické. Jednokanálové pipetory oceníte i proto, že jsou kompatibilní s úzkými zkumavkami. Nejširší průměr hřídele (model 1000 µl) je menší než 10 mm. Vícekanálové hřídele se zasouvají jednotlivě, což umožňuje dokonalé vkládání špiček a jejich snadnější vysouvání.

Když už byla řeč o pipetorech Corning, představíme i pipetovací stanici Corning DeckWorks, která je navržena maximálně prakticky. Díky tomu, že se do ní vejde 960 pipetovacích špiček, umožňuje maximalizovat skladovací prostor. Je navíc vyrobena z recyklovaného plastu, takže při vybavování laboratoře šetříme přírodu.

 

Bonus: Tipy pro komfortní pipetování z Baria praxe

  • Dělejte pravidelné přestávky. Časté přestávky jsou ve skutečnosti účinnější než dlouhodobá práce v kuse a jedna dlouhá přestávka.
  • Střídejte různé úkoly a polohy při pipetování.
  • Mějte uvolněné zápěstí – ne příliš natažené, ohnuté nebo otočené.

Potřebujete vybavit svoji laboratoř kvalitními pipetory a dalšími produkty Corning®? Kontaktujte nás – rádi vám pomůžeme vybrat produkt na míru a vyhovíme i specifickým požadavkům. Úspěch vašeho výzkumu je naší prioritou.

Prémiové produkty pro vědu, zdravotnictví a výrobu