Jak si vybrat mikrotom?

 

Na co bychom se měli zaměřit, pokud si vybíráme mikrotom? Tyto tipy Vám při výběru poradí.

1. Bezpečnost a ergonomie

 

 

Bezpečnost zaměstnanců by měla být vždy na prvním místě. Proto vybírejte pouze mikrotomy, které splňují následující bezpečnostní standardy:

a. Vícenásobný zámek aretace na ručním kole. Aretace vhorní poloze při výměně vzorku nebo žiletky, aretace v celém rozsahu při nastavování orientace vzorku.

b. Ochranný kryt žiletky, který minimalizuje riziko poranění při přestávkách mezi krájením.

c. Tlačítko nouzového zastavení vpřípadě motorizovaného mikrotomu. Tlačítko zastaví motor okamžitě.

d. Pro zabránění nechtěného spuštění motorizovaného krájení je nezbytné, aby bylo pro spuštění potřeba stisknout 2 tlačítka najednou.

e. Držadlo ručního kola motorizovaných mikrotomů se dá vycentrovat tak, aby při jeho pohybu nemohlo dojít knechtěnému poranění.

f. Hlava držáku vzorků je vyvážena a vyvážení může být upraveno vzávislosti na použitém držáku vzorků a jeho hmotnosti tak, aby nedocházelo k samovolnému klesání vzorku.

g. Žiletku lze nasadit i vyjmout zdržáku bez rizika pořezání.

h. Pokud preferujete manuální rotační mikrotom, ujistěte se, že kolečko pro rychlý posuv je umístěno co nejblíže uživateli, což zlepšuje ergonomii a minimalizuje únavu.

2. Kvalita řezů

 

 

Kvalita řezů je kritická pro správné zpracování vzorků a následnou diagnózu.

a. Kvalitní řezy jsou výsledkem několika faktorů – přesnosti, stability a kvality jednotlivých dílů. Jedná se zejména o přesnost mikrotomového mechanismu, stabilitu mikrotomu a zabránění vibrací při řezání a kvalitu jednotlivých komponentů – držáků nožů, žiletek, vzorků a kvalita nožů či žiletek samotných.

b. Precizní orientace vzorku snulovou referenční hodnotou, která je indikována vizuálně a/nebo hapticky.

c. Použitím držáku spřídavným chlazením má za výsledek jednotnou kvalitu řezů.

 

3. Důvěryhodnost / reputace produktu a výrobce

 

 

Před nákupem mikrotomu si odpovězte na několik otázek:

a. Požaduji nový nebo použitý stroj?
Při koupi nového stroje si můžete být jisti, že stroj má jasnou historii a dostává se kvám po důkladném testování z tová
Koupě použitého stroje nese riziko, že přístroj nebyl používán a servisován dle pokynů výrobce a mohou zde být poškozené části, jež na první pohled nemusí být viditelné.
Nákup repasovaného přístroje zaručuje, že přístroj byl zkontrolován, na jeho repasi byly použity originální díly a repase byla provedena zaškoleným personálem.

b. Jaký je názor kolegů?
Zjistěte, které mikrotomy používají ostatní ve vašem oboru. Zajděte se podívat na pracoviště, kde mají tyto přístroje, pročtěte si zákaznické recenze.

c. Které společnosti jsou považovány za spolehlivé?
Zajímejte se, jak dlouho působí výrobce a dodavatel na trhu. Můžete se spolehnout na jejich zákaznickou podporu od výběru mikrotomu až po pozáruční servis?

 

4. Servis a údržba

 

 

Mikrotom je robustní přístroj a je vyroben tak, aby pracoval spolehlivě po dlouhou dobu. V případě poruchy se ujistěte, že je servisován dle pokynů výrobce.

a. Ujistěte se, že opravu či údržbu provádí vyškolení servisní technici, kteří mají certifikát od výrobce.

b. Ujistěte se, že osoba, provádějící servis či údržbu má přístup k originálním dílům. V případě neoriginálních dílů se může doba opravy při čekání na díly neúměrně protahovat nebo nemusí být provedena správně.

Co byste měli zvážit při nákupu klinického mikroskopu

Co byste měli zvážit při nákupu klinického mikroskopu

Pokud uvažujete o zakoupení nového klinického mikroskopu, zde je několik tipů, které Vám mohou pomoci k výběru nejlepšího přístroje pro Vaše potřeby.

více informací
Výběr nejlepších protilátek: Nordic Biosite

Výběr nejlepších protilátek: Nordic Biosite

Nordic Biosite svoje protilátky testuje v NordiQC a pokud jejich výsledek není optimální, dále na nich pracuje. Navíc výrobce poskytuje vzorky, na kterých si můžete vyzkoušet, jak protilátky vypadají v praxi ve Vašich podmínkách.

více informací