Začněte s rokem 2021 mikroskopovat ErGO!nomicky!

vytvořeno: 14.4.2021

Začněte s rokem 2021 mikroskopovat ErGO!nomicky!

Při zkoumání různých vzorků tráví někdy patologové nad mikroskopem dlouhé hodiny. Tento náročný pracovní styl může být fyzicky dost nepohodlný a vést i k syndromu z opakovaného přetížení (RSI) v důsledku špatného držení těla při provádění stále se opakujících pohybů, jako je úprava polohy stolku, zaostření a změna objektivu. Dlouhodobý pohled do okulárů s velkými výkyvy intenzity světla může navíc způsobovat častou a nepříjemnou únavu očí.

Proto přicházíme s nabídkou firmy Leica Microsystems, která může Vám i Vašim pracovníkům přinést větší pohodlí, zvýšit efektivitu práce a v neposlední řadě šetřit zdraví.

Co ErGO! přináší?

Dobře nastavené pracovní prostředí může výrazně zlepšit pracovní výkon. Leica Microsystems nabízí řadu ErGO! příslušenství pro mikroskopické systémy Leica DM1000 – DM3000. Jako jediná na trhu přináší uživatelům například ergonomický modul umístitelný mezi stojan a tubus mikroskopu.

Výhody ergonomických mikroskopických systémů:

Udržujte tělo v pohodlné poloze se správně vyrovnanými rameny a páteří a dosáhněte optimálního umístění rukou díky symetrickému rozložení nastavitelného ergonomického ovladače stolku a zaostření. Ovládací prvky jsou umístěny na mikroskopu ve stejné vzdálenosti od uživatele.

Snižte riziko únavy očí díky vyvážené intenzitě světla. Pro zabránění velkým výkyvům intenzity světla není vůbec nutné jas průběžně upravovat.

Na obrázku je simulace vyvažování světla na vzorku průdušnice. Výsledný obraz po změně zvětšení objektu z vysokého (vlevo) na malé (vpravo). Vpravo nahoře bez vyvážení světla, vpravo dole s vyvážením světla.

Efektivnějšího pracovního postupu je dosaženo minimálním opakováním pohybů a rychlou změnou cílové oblasti díky přepínacímu režimu. Knoflíky pro ostření a ovládání stolku jsou v těsné blízkosti.

Co nabízíme

Odborníci z Leica Microsystems pro Vás sestavili vhodné “sady/bundly” označené jako Pathology Solution Suites, které Vám pomohou pohodlně pracovat a zajistí efektivnější a rychlejší diagnostiku. Níže naleznete sady, které máme k dispozici:

 

 

Standardní konfigurace: Ideální při provádění příležitostné diagnostiky vzorků, kde není nutné prohlížet celý vzorek.

Standardní zorné pole (až 5 mm) s pevným pozorovacím úhlem, ovládací šrouby jsou díky symetrickému uspořádání v těsné blízkosti.

 

Pokročilá konfigurace: Ideální pro každodenní stabilní pracovní zátěž (tzn. několikrát za den) zahrnující vyhodnocení celého snímku/vzorku.

Střední zorné pole (až 8,8 mm), nastavitelný pozorovací úhel, ovládací šrouby v těsné blízkosti díky symetrickému uspořádání a nastavitelnému stolku (teleskopický), ovládání zaostření (točivý moment).

Díky vysoké intenzitě osvětlení je také nejvhodnější pro sledování více pozorovateli současně (multiple viewing system), např. pro školení či konzultace. Lze navolit.

 

Profesionální konfigurace: Ideální pro vysoké celodenní vytížení, které vyžaduje precizní rozlišení detailů a vyhodnocení celého snímku/vzorku.

Velké zorné pole (až 10 mm), nastavitelný pozorovací úhel, ovládací šrouby v těsné blízkosti díky symetrickému uspořádání a nastavitelnému stolku (teleskopický), ovládání zaostření (točivý moment).

Snížené namáhání očí díky vyvážené intenzitě světla, rychlá změna cílové oblasti díky přepínacímu režimu.

Je také nejvhodnější pro obrazovou dokumentaci, protože může být vybavena kamerou.

 

Entry level konfigurace DM1000 v konfiguraci podle vašeho výběru

 

Nakonfigurujte si svůj stávající mikroskop (i konkurenční), nebo si objednejte nový mikroskop s tím nejlepším, co pole ergonomie nabízí.

 

Proč? Co?
Zvyšte ergonomii a pracovní komfort s nastavením výšky 30, 60 nebo 50-80 mm ErGO! modul, který se umisťuje mezi stojanem a tubusem (zcela unikátní)
Zvyšte ergonomii a pracovní komfort s výškově nastavitelnou (40-80 mm) a sklopnou základnou, na kterou si pohodlně položíte ruce ErGO! lift pod stojan
Upgradujte (vyměňte) standardní tubus za jeden z ergonomických tubusů, který nabízí pohodlné držení těla i pro několik střídajících se pracovníků (i pro velmi vysoké lidi) ErGO! tubus
Upgradujte či vyměňte standardní stolek a zrychlete svou práci díky manipulaci se sklíčky jednou rukou (nastavení je možné pro praváky i leváky) ErGO! stolek

Nechcete-li kupovat zajíce v pytli, poslechněte si, co říkají dva zákazníci ve videu popisujícím jejich zkušenost s použitím mikroskopu DM3000 [ENG]:

 Zhlédněte video ZDE

S laskavým svolením:

Trudi de Jong, akademická nemocnice Erasmus MC v Rotterdamu, Nizozemsko, oddělení hematologie;

Marianne Noordanus, Star-MDC, Medisch Diagnostisch Centrum, Rotterdam (Nizozemsko), oddělení mikrobiologie.

 

Exkluzivní nabídka!

Protože bychom Vám chtěli Vaši každodenní analýzu zpříjemnit a zefektivnit, připravili jsme pro Vás exkluzivní nabídku. Kupte si sadu Pathology Solution Suite se slevou 15 %.

Akce platí pro objednávky uskutečněné do 30. listopadu 2021 (doručení 2021).

 

Pro více informací nebo pro vyzkoušení nabízeného řešení nás neváhejte kontaktovat.

25% sleva na vybrané ELISA kity společnosti Proteintech

25% sleva na vybrané ELISA kity společnosti Proteintech

Začněte nový rok úsporně a využijte lednovou nabídku společnosti Proteintech! Až do konce února můžete získat 25% slevu na vybrané ELISA kity a produkty pro separaci buněk.

více informací
7 způsobů, jak studovat fosforylaci proteinů

7 způsobů, jak studovat fosforylaci proteinů

Fosforylace proteinů je nejlépe prozkoumaná posttranslační modifikace. Může měnit strukturu, funkci a interakce proteinů. Fosforylace jako taková hraje klíčovou roli prakticky ve všech buněčných procesech ve stavu homeostáze i nemoci, včetně přenosu signálu, buněčného cyklu, diferenciace, proliferace, metabolismu, motility a smrti. Pochopení specifických míst a úrovně fosforylace je pro pochopení buněčné signalizace a fenotypu velmi důležité. V tomto článku je diskutováno a porovnáváno sedm výzkumných nástrojů pro studium fosforylace proteinů.

více informací
kategorie: imunologie
Celá pravda o Real-Time PCR – 2. část

Celá pravda o Real-Time PCR – 2. část

Ve druhé části naší série o real-time PCR probereme různé dostupné kvantifikační metody, tipy pro nastavení, design primeru a kontrolu kvality.

více informací