TOP protilátky – ERG (klon EP111
stejný jako EPR3864) – králičí monoklonální protilátka

vytvořeno: 14.5.2018

ERG (klon EP111, stejný jako EPR3864) – králičí monoklonální protilátka

Výborný králičí klon      nordiqc_logo

 

U karcinomu prostaty může být genový lokus ERG podroben chromosomální translokaci s genem transmembránového proteázového serinu 2 regulovaným androgenem (TMPRSS2), což vede k expresi onkoproteinu TMPRSS2-ERG; nového diagnostického markeru rakoviny prostaty. Bylo zjištěno, že fúze TMPRSS2-ERG je nejběžnější proto-onkogen přítomný v rakovině prostaty (50-70 % případů). Molekulární metody (FISH, bDNA) ukázaly silnou korelaci mezi stavem přeskupení TMRPSS2-ERG a expresí ERG, jak bylo zjištěno pomocí IHC. Bylo prokázáno, že exprese ERG onkoproteinu je vysoce specifickým markerem pro rakovinu prostaty. Vzhledem k nedostatečné expresi ERG v široké škále normálních epiteliálních tkání a nádorů a jeho hojné přítomnosti v prostatickém adenokarcinomu je detekce ERG pomocí IHC cenným nástrojem pro diagnostiku rakoviny prostaty nebo určení původu prostaty. ERG je také hojně exprimován ve vaskulárních endoteliálních buňkách, což je velmi specifický marker vaskulárních nádorů.

Klon EP111

Pozitivní kontrola: appendix

Buněčná lokalizace: jaderná, s akceptací slabé cytoplasmatické pozitivity endotelu

 

zeta_ERG

Karcinom prostaty barvený anti-ERG protilátkou použitím peroxidázového konjugátu a DAB chromogenu, fixovaný formalinem, zalitý do parafínu. Všimněte si zbarvení jader nádorových buněk.

Incucyte® – Využijte analýzu živých buněk uvnitř vašeho inkubátoru

Incucyte® – Využijte analýzu živých buněk uvnitř vašeho inkubátoru

Seznamte se s platformou Incucyte společnosti Sartorius a zjistěte, ve které variantě by byl nejvhodnější pro Vaši laboratoř!

více informací
Workshop a prezentace přístrojů Sartorius – Praha a Hradec Králové

Workshop a prezentace přístrojů Sartorius – Praha a Hradec Králové

Srdečně Vás zveme na workshop a prezentaci Sartorius Octet N1 v pondělí 7.11.2022 v Hradci Králové a workshop a prezentaci Incucyte a Octet ve středu 9.11.2022 v Praze.

více informací
Představujeme Corning® Lambda™ EliteMax, poloautomatický stolní pipetor

Představujeme Corning® Lambda™ EliteMax, poloautomatický stolní pipetor

Stolní pipetor Corning Lambda EliteMax Benchtop Pipettor je poloautomatický, cenově dostupný a snadno použitelný manipulátor kapalin pro laboratorní stoly, které jsou omezené na prostor, ale vyžadují výkon a schopnost provádět vysokokapacitní screeningy pro velké objemy testů. Více se dočtete v následujícím textu.

více informací