Protilátka týdne – CK5 (klon XM26) – monoklonální myší protilátka

vytvořeno: 18.6.2021

CK5 (klon XM26) – Leica Mikrosysteme

nordiqc_logo

Cytokeratiny jsou velkou rodinou cytoskeletálních proteinů nacházejících se v epiteliálních buňkách. Jsou koordinovaně syntetizovány v párech, takže v každé epiteliální buňce je exprimován alespoň jeden člen každé rodiny. Cytokeratiny se shromažďují do povinných heteropolymerů složených z polypeptidů typu I (kyselé) a typu II (bazické) za vzniku tetramerů a protofilamentů vyššího řádu. Bazální buňky lidské epidermis exprimují kyselý keratin 14 a bazický cytokeratin 5. Cytokeratin 5 je 58 kD protein, který úzce souvisí s cytokeratinem 6. Sdílejí podobnou distribuci v tkáních a nacházejí se v různých poměrech v mnoha nekeratinizujících vrstvených dlaždicových epitelech, například na sliznici jazyka, stejně jako v bazálních epitelech průdušnice, bazálních buňkách epidermis, vlasových folikulích, mazových a potních žlázách kůže, luminálních buňkách mléčné žlázy, bazálních buňkách prostaty, urotelu, pochvy a na endocervikální sliznici. Cytokeratiny 5 a 6 jsou také exprimovány v bazálních buněčných epiteliomech, spinocelulárních karcinomech kůže, jazyka, epiglottis a rektálně-anální oblasti. Bodové mutace v genu pro cytokeratin 5 na lokusu 12q11-q13 mohou způsobit různé typy epidermolysis bullosa simplex. Cytokeratin 5 se také uvádí, že je exprimován ve většině epiteliálních a dvoufázových mezoteliomů.

Cytokeratin 5 se doporučuje pro detekci specifických požadovaných antigenů v normálních i neoplastických tkáních.

 

Klon XM26 je specifický pro 58kD protein se středními vlákny, známý jako cytokeratin 5. Není křížově reaktivní s cytokeratinem 6. Tento klon je dlouhá léta jedním z nejlepším v EHK NordiQC.

 

Pozitivní kontrola: pankreas, tonsila

Buněčná lokalizace: cytoplazmatická

Duktální prsní karcinom in situ, pozitivní barvení myoepiteliálních buněk protilátkou CK 5 klon XM26.

 

Kat.č. Produkt  Popis Velikost balení Akční cena bez DPH e-shop
CK5-L-CE CK5 [XM26] králičí monoklonální protilátka  1 ml 9 765 Kč  koupit

Získejte tuto 15% slevu:

Sleva na tuto protilátku platí v následujících dvou týdnech, tedy v období od 30.06.2021 do 13.07.2021.

Objenávejte na našem e-shopu, nebo přes info@baria.cz

Incucyte® – Využijte analýzu živých buněk uvnitř vašeho inkubátoru

Incucyte® – Využijte analýzu živých buněk uvnitř vašeho inkubátoru

Seznamte se s platformou Incucyte společnosti Sartorius a zjistěte, ve které variantě by byl nejvhodnější pro Vaši laboratoř!

více informací
Workshop a prezentace přístrojů Sartorius – Praha a Hradec Králové

Workshop a prezentace přístrojů Sartorius – Praha a Hradec Králové

Srdečně Vás zveme na workshop a prezentaci Sartorius Octet N1 v pondělí 7.11.2022 v Hradci Králové a workshop a prezentaci Incucyte a Octet ve středu 9.11.2022 v Praze.

více informací
Představujeme Corning® Lambda™ EliteMax, poloautomatický stolní pipetor

Představujeme Corning® Lambda™ EliteMax, poloautomatický stolní pipetor

Stolní pipetor Corning Lambda EliteMax Benchtop Pipettor je poloautomatický, cenově dostupný a snadno použitelný manipulátor kapalin pro laboratorní stoly, které jsou omezené na prostor, ale vyžadují výkon a schopnost provádět vysokokapacitní screeningy pro velké objemy testů. Více se dočtete v následujícím textu.

více informací