Protilátka týdne – CD4 (EP204) – králičí monoklonální protilátka

vytvořeno: 18.6.2021

CD4 (klon EP204) – Zeta Corp.

 

Molekula CD4 je glykoprotein, patřící do nadrodiny imunoglobulinů, která je spojena s rozpoznáváním antigenu HLA II. třídy. CD4 pozitivní T buňky jsou hlavně buňky sekretující cytokiny. Antigen CD4 chybí v nezralých thymocytech a je exprimován během vývoje T-buněk. T-buňky v brzlíku mohou současně exprimovat CD4 a CD8. CD4 je také exprimován na monocytech a buňkách odvozených od monocytů, jako jsou histiocyty a Langerhansovy buňky.

Asi 45% lymfocytů z periferní krve je pozitivních na CD4. Prekurzorové T-lymfoblastické lymfomy variabilně exprimují CD4. Většina zralých T-buněčných lymfomů je CD4 pozitivní, s výjimkou agresivní NK-buněčné leukémie a extranodálních NK / T-buněčných lymfomů. CD4 je také exprimován v histiocytárních sarkomech a histiocytóze z Langerhansových buněk, stejně jako v hemangiomu splenických litorálních buněk.

 

Pozitivní kontrola: tonsila, játra

Buněčná lokalizace: membránová

Optimální barvení jater protilátkou CD4. Endoteliální buňky lemující sinusoidy a Kupfferovy buňky vykazují mírný až silnou membránovou reakci, zatímco jaterní buňky jsou negativní.

 

Kat.č.Produkt PopisVelikost baleníAkční cena bez DPHe-shop
Z2273RTCD4 [ep204]králičí monoklonální protilátka 0.1 ml3 140 Kč koupit
Z2273RSCD4 [ep204]králičí monoklonální protilátka 0.5 ml9 170 Kč koupit
Z2273RLCD4 [ep204]králičí monoklonální protilátka 1 ml12 200 Kč koupit
Z2273RPCD4 [ep204]králičí monoklonální protilátka 7 ml RTU10 400 Kč koupit

Získejte tuto 15% slevu:

Sleva na tuto protilátku platí v následujících dvou týdnech, tedy v období od 16.06.2021 do 29.06.2021.

Objenávejte na našem e-shopu, nebo přes info@baria.cz

Nejlepší tipy pro zamrazování a rozmrazování buněk pro udržení jejich životaschopnosti

Nejlepší tipy pro zamrazování a rozmrazování buněk pro udržení jejich životaschopnosti

Kryokonzervace je zavedená laboratorní technika používaná k uchovávání buněk a jiného biologického materiálu při teplotě blízké teplotě kapalného dusíku (-196°C). Tento článek pojednává o osvědčených postupech pro zamrazování a rozmrazování buněk, aby byla udržena jejich vysoká životaschopnost.

více informací
Rychlokurz epigenetiky – 2. část

Rychlokurz epigenetiky – 2. část

V tomto druhém příspěvku na téma epigenetiky se budeme zabývat metodami, které se používají ke studiu metylace DNA a RNA.

více informací
Rychlokurz epigenetiky – 1. část

Rychlokurz epigenetiky – 1. část

Zatímco obor genetiky se zabývá studiem genů a tím, jak mohou změny v sekvenci genomu vést ke vzniku dědičných a ireverzibilních fenotypů, epigenetika řeší, jakým způsobem dochází ke změnám fenotypu řízenou aktivací či deaktivací genů beze změny základního kódu. V tomto příspěvku popíšeme, co je epigenetika, a také vám nabídneme přehled různých typů možných epigenetických modifikací.

více informací