Mikroskopy DM1000 – DM3000 – přizpůsobí se každému uživateli

Chci demonstraci

Pohodlná a efektivní práce

Mikroskopy Leica DM1000 – DM3000 jsou zcela modulární. Díky možnostem úprav se mikroskop snadno přizpůsobí individuálním preferencím a pracovním postupům. Díky těmto vlastnostem je vaše práce s mikroskopem zcela bez námahy, poskytuje vysoký výkon a spolehlivé výsledky.

Mikroskopy Leica DM1000-DM3000 jsou určeny pro aplikace v biologických, lékařských a klinických laboratořích; od rutinních úkolů až po výzkum.

•   Leica DM1000 poskytuje pohodlí a optickou brilantnost a je ideální pro práci s

•   Modely Leica DM2000-3000 jsou vybaveny sofistikovaným mechanismem zaostřování – dvoustupňovým nebo volitelným trojstupňovým zaostřením snastavením kroutícího momentu a nastavitelnou výškou dorazu.

•   Leica DM2500 také nabízí výkonné 100 W osvětlení a je vhodný pro patologii a biomedicínský výzkum, který vyžaduje speciální kontrastní metody, jako je diferenční kontrast (DIC).

•   Automatizace modelu Leica DM3000 poskytuje lepší intuitivní ovládání a vyšší uživatelský komfort. Mikroskop je určen pro klinické laboratoře, všechny biomedicínské rutinní a výzkumné aplikace a je ideální pro aplikace vpatologii, kde uživatel tráví hodiny u mikroskopu.

•   Mikroskopy Leica DM1000LED, DM2000LED, DM2500LED a DM3000LED poskytují pohodlí díky LED osvětlení se stálou barevnou teplotou.

•   Volitelně lze všechny mikroskopy vybavit pro použití fluorescence, či polarizace.

•   Mikroskopy Leica DM1000-3000 mohou být jedinečně přizpůsobeny specifickým laboratorním aplikacím.

•   Vyberte si konfiguraci pro univerzální i specifické aplikace

Úsporná mikroskopie znamená pohodlí

Série řady Leica DM1000-DM3000 dělá rutinní práci co nejpříjemnější a nejefektivnější. Pro přizpůsobení mikroskopu na výšku sedadla uživatele, polohu hlavy, délku ramene a velikost ruky je zapotřebí pouze několik jednoduchých nastavení, které zvládne každý. Tato flexibilita poskytuje spolehlivou ochranu před svalovým napětím, špatným držením těla a dlouhodobými škodlivými účinky na zdraví. Mikroskopie nikdy nebyla příjemnější a pohodlnější.

Výškově nastavitelné aretační knoflíky pro zaostření

Technologická novinka                       

Žádné dvě ruce nejsou podobné. A tak řada Leica DM1000-DM3000 umožňuje, aby se zaostřovací aretační knoflíky přizpůsobily uživateli. Aretační knoflíky lze přesně nastavit tak, aby odpovídaly ruce uživatele. Tím se zabrání napínání rukou, ramen a zajistí se pohodlné uchopení bez únavy – bez přídavných ramen.

Nastavitelné tubusy

Uvolněná poloha hlavy usnadňuje práci

Správné nastavení tubusů podporuje dobré držení těla při práci s mikroskopem. Série Leica DM1000-DM3000 nabízí širokou škálu produktů pro přizpůsobení nastavení trubice. Vyberte si z rozsahů ergonomických pozorovacích úhlů 7°-35°. Volitelné příslušenství ErgoLift dokonce upravuje výšku a úhel pohledu celého stojanu mikroskopu, aby se přizpůsobil tělu uživatele.

Pravá symetrická operace

Symetrická poloha ramen poskytuje pohodlí

Ovládání stolku a aretační knoflíky se stupnicí jsou uspořádány ve stejné výšce a na mikroskopu tvoří přímku. Díky této symetrii jsou obě ruce ve stejné pozici a ramena se automaticky ocitnou v pravém úhlu vzhledem k ose těla. Výsledkem je, že uživatel sedí u mikroskopu rovně a uvolněně.

Rychlé přepínání z pravostranné na levostrannou obsluhu

Uživatel může nastavit mikroskopy na pravostranné nebo levostranné použití. Tato funkce je obzvláště přínosná pro různé uživatele, kteří sdílí jeden mikroskop.

Jedinečný ultratvrdý povrch

Vydrží celý život

Plocha mikroskopu je vyrobena z nové tvrdé keramiky, díky níž je stojan odolný i při nejnáročnějším použití. Světle béžová barva keramické stojanové desky poskytuje ideální povrch, na kterém je možno před umístěním pod objektivem identifikovat vzorky obrysem a barvením.

Ergonomické ovládací knoflíky

Pohodlí je po ruce

Jako alternativu ke standardním aretačním knoflíkům jsou k dispozici pogumované ergonomické aretační knoflíky, pro pohodlné uchopení zaostřovacího mechanismu. Pro ovládací knoflíky x-y jsou „rukávy“ z měkké, ale pevné pryže. Jednoduše přetáhněte rukávy přes knoflíky, abyste zvýšili pocit citlivé kontroly.

Pohodlný ErgoLift

Nastavení proměnné výšky

Volitelné příslušenství ErgoLift je speciální, nastavitelná deska, která zvyšuje nebo snižuje celý mikroskop vzhledem k sedadlu uživatele. Toto patentované výškové nastavení zajišťuje pohodlnou práci.

Nový design

Více pracovního prostoru

Konstrukce pracovní plochy je zaoblená a celý mikroskop je kompaktně navržen bez vyčnívajících částí tak, aby vzniklo v okolí mikroskopu více pracovního prostoru.

Elegantní design pro efektivní a vysoce kvalitní práci

Lepší, vyšší výkon a rychlejší pracovní postup: tři důležité výhody, které poskytují maximální výkonnost dnešním laboratořím. Mikroskopy s dobře navrženými funkcemi až po nejmenší ruční pohyby umožňují uživatelům pracovat rychle a hladce. Řada Leica DM1000-DM3000 je vymyšlena a navržena tak, aby poskytovala tyto výhody.

Nové držáky sklíček

Ergonomický design znamená efektivní práci

Leica držáky sklíček usnadňují práci.    Jsou navrženy tak, aby mohl být vzorek vyjmut jednou rukou a jedním pohybem. Vzorek je vložen do držáku a z něj může být odebrán pouze dvěma prsty. Tím je zajištěn rychlý a plynulý pracovní postup.

Barevně kódované nastavení membrány

Rychlejší identifikace a nastavení

Stupnice membránové clony (na kondenzoru) obsahuje barevné označení, které odpovídá standardizovaným barevným kódům. Na první pohled uživatel může identifikovat membránu, která nejlépe odpovídá aktuálně vybranému objektivu, a poté rychle a správně nakonfigurovat nastavení.

Simultánní řízení zaostření a pracovní plochy

Jednoduchá úprava

Zaostření a pracovní plocha mohou být nastaveny pouze jednou rukou, což umožňuje rychlejší a efektivnější práci. Zatímco jedna ruka (vlevo nebo vpravo) zaostřuje vzorek, druhá ruka je volná pro jiné úkoly, jako například poznámky.

Efektivní údržba

Snadná výměna lampy

Lampy lze snadno a ve velmi krátké době vyměnit. Stačí vyndat zásuvku ze strany mikroskopu, vyměnit lampu a zasunout zásuvku do mikroskopu – a je hotovo. Mikroskop není třeba pro výměnu lampy přesouvat.

Vynikající kvalita obrazu:

Optická brilantnost

Leica mikroskopy jsou dobře známé pro svou vynikající optiku. Uživatelé mohou očekávat vynikající kvalitu obrazu a výjimečný komfort při prohlížení. Objektivy Leica poskytují brilantní snímky s vysokým kontrastem. Optický systém je navržen tak, aby snížil únavu očí a zajistil práci bez únavy.

Uznávaná, vysoce kvalitní optika Leica

Nejlepší jas, brilantnost a kontrast.

Série Leica DM1000-DM3000 má vynikající optickou kvalitu. Uživatel může očekávat brilantně detailní obrázky s vynikajícím kontrastem. Vysoce kvalitní optika jasně odhaluje nejjemnější buněčné struktury, což usnadňuje identifikaci.

HI PLAN planachromatické objektivy nabízejí rozšířené zorné pole a korekci barev. Objektiv HI PLAN 10x je obzvláště vhodný pro cytologické aplikace. Díky své dlouhé pracovní vzdálenosti 12 mm mohou být vzorky označeny už při zvětšení 10x. Pro vaše aplikace mohou být použity objektivy libovolné třídy od výkonných objektivů řady planfluorotických (PLAN FL) až po apochromatické Leica PL APO pro vynikající kvalitu zobrazení.

Objektivy s odpovídajícím jasem

Není třeba měnit intenzitu světla

Objektivy řady HI PLAN SL (Synchronizované světlo) se zvětšením 4x, 10x, 20x a 40x jsou obzvláště citlivé pro oči. Leica SL objektivy jsou vzájemně synchronizovány tak, aby jas zůstával pro uživatele vždy konstantní bez ohledu na zvolené zvětšení. Tím se eliminuje potřeba plynule nastavovat jas a snižuje se ostrý přechod na kraji zorného pole, který se může objevit kvůli velkým výkyvům intenzity světla při změně objektivu. Preferovaný barevný dojem zůstává stejný pro každý objektiv.

Přehled objektivů

Objektiv 1,25x – pro screening

Vzorky lze pozorovat a zaznamenávat snadno a rychle.

Planachromatické objektivy

Vynikající plocha zorného pole a korekce barev

Leica speciální planachromatický objektiv HI PLAN CY 10x/0,25 poskytuje vynikající velikost zorného pole, korekci barev a nabízí dlouhou pracovní vzdálenost 12 mm pro klinické aplikace.

Tento objektiv je také k dispozici v SL verzi.

Nová revolverová hlavice pro fluorescenci

Pět poloh filtračních bloků poskytuje větší flexibilitu

Stabilní, vysoce kvalitní revolverová hlavice pro fluorescenci je vybavena pěti polohami filtračních bloků. Uživatelé mezi nimi mohou rychle přepínat tam a zpět. Široký sortiment filtrů lze použít pro širokou škálu fluorochromů. Filtrační bloky společnosti Leica mají jedinečnou technologii „nulového posunu pixelů“, která zajišťuje dokonalé uspořádání obrazů.

Inteligentní a inovativní

Rychlejší, pohodlnější a efektivnější: Leica DM3000 kombinuje pohodlí při práci s ergonomickým designem. Automatizované mikroskopy DM3000 a DM3000LED optimalizují pracovní proces tím, že se přizpůsobí fyzickým požadavkům každého uživatele. Technologická novinka! Díky jedinečnému patentovanému přepínacímu režimu pro měnící objektivy a automatickému kondenzoru poskytují tyto mikroskopy vysokou rychlost a přesnost při zachování spolehlivosti ve všech biomedicínských rutinách a výzkumných aplikacích.

Změňte objektivy stisknutím tlačítka

Oči zůstanou zaměřené a ruce zůstávají na svém místě

Motorizovaná hlavice s objektivy umožňuje měnit zvětšení za pouhou půl vteřinu. Hlavici je možno ovládat dvěma tlačítky umístěnými za aretačními knoflíky nebo šesti tlačítky na základně mikroskopu. K dispozici je také volitelný nožní pedál.

Automatizovaná kondenzorová hlava

Ergonomická a efektivní práce

Automatická kondenzorová hlava se automaticky otáčí při použití objektivů se zvětšením menším než 10x a při výběru vyššího zvětšení se otočí zpět. Mikroskop zná nejlepší polohu kondenzoru pro každý objektiv. U speciálních aplikací může uživatel individuálně nastavit polohu kondenzoru přiřazením této polohy ovládacímu tlačítku. Díky tomu pracujete rychleji.

Automatické nastavení intenzity světla

Optimální světlo pro jakékoli zvětšení

Kdykoli se změní objektiv, Leica DM3000/3000 LED automaticky upraví intenzitu světla. Poslední hodnoty světla použité uživatelem se pro každý objektiv uloží. Tím se zabrání náhlým změnám intenzity světla, které mohou způsobit namáhání očí.

 

Mikroskopie v novém světle

Leica DM1000LED, DM2000LED, DM2500LED a DM3000LED nabízí dostatečné pohodlí s LED osvětlením s dlouhou životností. LED osvětlení zajišťuje konstantní barevnou teplotu při všech úrovních intenzity světla bez zahřívání vzorku. Vysoká světelná hustota LED a optimální barevná reprodukce poskytují brilantní obraz s jasnou diferenciací barev ve vzorku. Leica DM2500 LED zaručuje ultra-jasné LED osvětlení, ideální pro vysoce absorbující vzorky a kontrastní metody jako DIC.

Optimální osvětlení

LED osvětlení zajišťuje konstantní barevnou teplotu při každé světelné intenzitě. Jasná diferenciace barev je dobrá pro oči – spolehlivé výsledky a méně únavné práce.

Výměna žárovky je historie

Díky dlouhé životnosti nejméně 50 000 hodin není častá výměna žárovky nutná.

Úspora energie

Díky nízké spotřebě LED je systém energeticky efektivní.

 

Přenosnost

Leica nabízí volitelný přenosný zdroj pro DM1000 LED. Mikroskop je možné použít v terénu díky solárnímu panelu, nebo je možné jej využívat až osm hodin při plně nabité baterii.

Digitální mikroskopové kamery

Barevné kamery Leica Microsystems a kamery pro fluorescenční aplikace nabízí řešení pro všechny požadavky mezi nejvyšším rozlišením a rychlým a živým obrazem.

 

Mikroskopický zobrazovací software 

Leica Application Suite (LAS)

Snadný a efektivní

Software LAS nabízí plně vyvinuté softwarové funkce pro vizualizaci, archivaci, analýzu a podrobnou dokumentaci vaší práce na mikroskopu. Pro další aplikace jsou k dispozici rozšiřující moduly.

Leica Application Suite X – zobrazovací a analytický software pro přírodovědný výzkum

LAS je uživatelsky přívětivá softwarová platforma pro pokročilý výzkum v přírodních vědách a je ideální pro celé spektrum fluorescenčních aplikací od rutinní práce až po sofistikované zobrazovací úlohy v biomedicínském výzkumu, jako je rychlé multidimenzionální fluorescenční skenování a zpracování.

Přehlednou tabulku specifikací mikroskopů Leica najdete na tomto odkazu

 

Chci demonstraci

 

 

 

Incucyte® – Využijte analýzu živých buněk uvnitř vašeho inkubátoru

Incucyte® – Využijte analýzu živých buněk uvnitř vašeho inkubátoru

Seznamte se s platformou Incucyte společnosti Sartorius a zjistěte, ve které variantě by byl nejvhodnější pro Vaši laboratoř!

více informací
Workshop a prezentace přístrojů Sartorius – Praha a Hradec Králové

Workshop a prezentace přístrojů Sartorius – Praha a Hradec Králové

Srdečně Vás zveme na workshop a prezentaci Sartorius Octet N1 v pondělí 7.11.2022 v Hradci Králové a workshop a prezentaci Incucyte a Octet ve středu 9.11.2022 v Praze.

více informací
Představujeme Corning® Lambda™ EliteMax, poloautomatický stolní pipetor

Představujeme Corning® Lambda™ EliteMax, poloautomatický stolní pipetor

Stolní pipetor Corning Lambda EliteMax Benchtop Pipettor je poloautomatický, cenově dostupný a snadno použitelný manipulátor kapalin pro laboratorní stoly, které jsou omezené na prostor, ale vyžadují výkon a schopnost provádět vysokokapacitní screeningy pro velké objemy testů. Více se dočtete v následujícím textu.

více informací