Jak zacházet s přístroji v době sníženého provozu

Vážení zákazníci,

Rozšíření nového koronaviru do naší republiky vede v posledních týdnech k příjímání řady opatření za účelem zastavení jeho šíření.

Tato opatření k zastavení koronaviru mají řadu dopadů. To platí jak pro nás jako dodavatele, tak samozřejmě pro laboratoře. Vidíme, že mnoho chirurgických zákroků je odloženo, což znamená, že dodávky pacientských vzorků pro patologie stagnují.

Uvědomujeme si, že to s největší pravděpodobností znamená, že zařízení ve vaší laboratoři bude v nadcházejícím období používáno méně a možná vůbec. V důsledku toho může trvat několik dní a možná i týdnů, než budou tato zařízení opět zapotřebí v provozu.

Abychom předešli riziku selhání těchto zařízení během opětovného uvedení do provozu, rádi bychom vám předali následující instrukce:

Mikrotom

Žádná zvláštní opatření.
Tip: Pokud mikrotom nepoužíváte delší dobu, můžete univerzální držák kazet demontovat a dočasně jej umístit do termostatu. Roztavení parafínu tak umožní hladký pohyb mechanismu až bude opět používán.

Kryostat

Pokud je přítomno; Vypněte chlazení vzorku.
Tip: Pokud se nástroj nebudete používat po dlouhou dobu (více než 14 dní), zvažte jeho úplné vypnutí. Otevřete okno a odstraňte všechny zátky pro odtok vody.
Pokud je přítomen; Vyjměte filtr vysavače a po odmrazení vyprázdněte kondenzační láhev. Veškerý nahromaděný prach v mřížkách na boku lze odstranit tvrdým kartáčem.

Tkáňový procesor (Pearl, ASP200 / 300, ASP6025 a PELORIS)

Pokud je to možné, nechte tkáňová procesor v provozu. Vnitřní ventily se tak automaticky pravidelně aktivují, čímž se zabrání poruchám.

Mějte na paměti, že během dlouhé odstávky z provozu se kontaminace přítomná v lahvích s reagenciemi pomalu
usadí a může se shlukovat. To může způsobit poruchy po uvedení přístroje opět do provozu. Doporučujeme proto vyčistit lahve s reagenciemi a reagencie vyměnit.

Pokud je třeba tkáňový procesor vypnout, nejprve vypněte software a teprve poté vypněte stroj pomocí vypínače.
Poznámka: Před použitím vezměte v úvahu dobu tání parafinu.

Barvící a montovací automaty

Pokud není automat používán, odstraňte chemikálie a vymyjte nádoby na reagencie. Zbytková činidla se odpaří a zanechají rezidua, která jsou obtížně odstranitelná.
Poznámka: uzavřete také vodovodní kohoutek!

Jehlu montovacího automatu vložte do xylenu. Tím zabráníte zaschnutí montovacího média uvnitř jehly.

Zalévací linka

Žádná zvláštní opatření.
Poznámka: Před použitím vezměte v úvahu dobu tání parafinu.

Imunoautomat

Žádná zvláštní opatření.
Vyčistěte vypouštěcí otvory v SSA malým štětcem. Viz také kapitola 12 Čištění a údržba v příručce.

IP tiskárna na skla a kazety

Pokud je to možné, měly by být tyto přístoje ponechány v chodu. Pokud necháte tiskárny zapnuté, zajistíte, že inkoust v systému pravidelně cirkuluje, což zabraňuje poškození tiskové hlavy.
Nezapomeňte na trvanlivost nainstalované inkoustové kazety.

Další informace naleznete v příručkách k přístrojům v různých jazycích na webové stránce Leica Biosystems (www.leicabiosystems.com).

Nakonec vám všem přejeme mnoho úspěchů a zdraví v tomto podivném období.

Pokud máte ohledně výše uvedeného nějaké dotazy nebo nejasnosti, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro vás!

S přátelským pozdravem,

Tým servisní podpory Leica Biosystems

Incucyte® – Využijte analýzu živých buněk uvnitř vašeho inkubátoru

Incucyte® – Využijte analýzu živých buněk uvnitř vašeho inkubátoru

Seznamte se s platformou Incucyte společnosti Sartorius a zjistěte, ve které variantě by byl nejvhodnější pro Vaši laboratoř!

více informací
Workshop a prezentace přístrojů Sartorius – Praha a Hradec Králové

Workshop a prezentace přístrojů Sartorius – Praha a Hradec Králové

Srdečně Vás zveme na workshop a prezentaci Sartorius Octet N1 v pondělí 7.11.2022 v Hradci Králové a workshop a prezentaci Incucyte a Octet ve středu 9.11.2022 v Praze.

více informací
Představujeme Corning® Lambda™ EliteMax, poloautomatický stolní pipetor

Představujeme Corning® Lambda™ EliteMax, poloautomatický stolní pipetor

Stolní pipetor Corning Lambda EliteMax Benchtop Pipettor je poloautomatický, cenově dostupný a snadno použitelný manipulátor kapalin pro laboratorní stoly, které jsou omezené na prostor, ale vyžadují výkon a schopnost provádět vysokokapacitní screeningy pro velké objemy testů. Více se dočtete v následujícím textu.

více informací