Fungování v době COVID-19 v ČR

vytvořeno: 18.3.2020

 

I přes veškerá opatření v rámci COVID-19 v ČR fungujeme tak, jak jste zvyklí.

Jak nás kontaktovat?

Telefonicky nebo emailem.

Jak funguje doprava balíků po ČR?

Zatím prostřednictvím standardních služeb. Pokud by došlo k výpadku dopravních společností, jsme připraveni nasadit vlastní zdroje a balíky osobně rozvážet.

Jaké jsou dodací lhůty?

Zatím jsou dodací lhůty standardní kromě společnosti Vector, Biovision a BioLife Solutions.

Situaci každý den monitorujeme. Máme spolehlivé dopravce, kteří jsou schopni zajistit přepravu i v těchto podmínkách.

 

Vector Laboratories Společnost Vector funguje v omezeném provozu. Své objednávky expedují 1x týdně, tudíž může docházet k prodloužení dodacích lhůt.

Biovision Společnost Biovision funguje v omezeném provozu. Své objednávky expedují 2x týdně, tudíž může docházet k prodloužení dodacích lhůt.

Biolife Solutions Provoz společnosti pozastaven do 4.5.

Funguje servis Leica přístrojů?

Vyjíždíme v urgentních případech havárií, protože jsme si vědomi, že Vaše laboratoře se nesmí zastavit. Prosíme však o přeložení termínů PBTK na pozdější období.

V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím neváhejte kontaktovat:

e-mailem info@baria.cz

telefonicky +420 605 246 707

Jsme tu pro Vás.

“Widefield” Mikroskopie – úvod

“Widefield” Mikroskopie – úvod

Tento článek má za cíl vysvětlit rozdíly mezi mikroskopem se širokým zorným polem (WF) a konfokálním mikroskopem, zejména pak rozdíly mezi zobrazováním a osvětlením mezi oběma těmito systémy. Rovněž se článek zabývá konfigurací mikroskopů se širokým zorným polem, konkrétně použitých světelných drah a problémy se světlem mimo rovinu zaostření.

více informací
Jak dezinfikovat mikroskop

Jak dezinfikovat mikroskop

Současná pandemie nového koronaviru vyvolala spoustu otázek ohledně metod dekontaminace mikroskopů, aby bylo jejich použití co nejbezpečnější. Běžně jsou mikroskopy sdíleny hned několika uživateli a zkoumané vzorky jsou často mikroorganismy, které mohou být infekční.

více informací
Sezení při mikroskopování

Sezení při mikroskopování

Žádný člověk není stejný. Ať už vysoký či malý, mohutnější nebo drobnější, pravák či levák, každý má na nástroj, se kterým pracuje hned několik hodin denně, různé požadavky. Toto platí zejména pak pro pracoviště, kde se provádí rutinní úkoly vyžadující statické držení těla, jako je například pipetování, mikroskopování nebo krájení na mikrotomu.

více informací