Dosáhněte přesnějších výsledků při stanovení proteinů pomocí ELISA

kategorie: imunologie
vytvořeno: 25.11.2020

Dosáhněte přesnějších výsledků při stanovení proteinů pomocí ELISA

Krátké shrnutí na úvod, co vlastně ELISA je

Imunochemické metody, které využívají protilátky k analytickému stanovení proteinů, mají velké využití v klinické diagnostice i ve vývoji léků. Jednou z tradičních a hojně využívaných metod je právě ELISA.

ELISA (zkratka z anglického enzyme-linked immunosorbent assay) je metoda pro stanovení jednoho proteinu, která využívá specifické vazby proteinu (antigenu) a protilátky. Protilátka je značená kovalentně navázaným enzymem. Tento enzym katalyzuje chemickou přeměnu přidaného substrátu na barevný (nebo fluorescenční) produkt, který se následně stanovuje spektrofotometricky (nebo fluorimetricky).

Pořiďte ELISA kity vybraných značek za zvýhodněnou cenu

Rádi bychom vás touto cestou upozornili, že u nás lze nyní pořídit ELISA kity výrobců Cloud-Clone a RayBiotech za zvýhodněnou cenu:

při koupi dvou ELISA kitů značky RayBiotech získáte třetí (nejlevnější) zdarma
při koupi čtyř ELISA kitů značky Cloud-Clone získáte pátý (nejlevnější) zdarma

Akce probíhá až do 31.12.2020. V případě zájmu neváhejte kontaktovat vašeho obchodního zástupce, nebo se nám ozvěte na info@baria.cz.

Jak čistit optiku mikroskopu

Jak čistit optiku mikroskopu

Čistá optika mikroskopu je pro získání dobrého obrazu nezbytná. Pokud se rozhodnete čistit mikroskop sami, měli byste být velmi opatrní, abyste nepoškodili citlivou optiku mikroskopu.

více informací
Imerzní objektivy: Použití oleje, glycerolu nebo vody pro překonání určitých mezí rozlišení

Imerzní objektivy: Použití oleje, glycerolu nebo vody pro překonání určitých mezí rozlišení

Při zkoumání vzorků při vysokém zvětšení pomocí mikroskopu je třeba vzít v úvahu řadu faktorů. Patří mezi ně rozlišení, numerická apertura (NA), pracovní vzdálenost objektivů a index lomu média, kterým je obraz shromažďován čočkou objektivu.

více informací
Fázový kontrast

Fázový kontrast

Fázový kontrast je technika optického kontrastu pro zviditelnění neobarvených fázových objektů (např. plochých buněk) pod optickým mikroskopem. Buňky, které se ve světlém poli objevují jako nenápadné a transparentní, lze prohlížet ve vysokém kontrastu v bohatých detailech pomocí mikroskopu s fázovým kontrastem.

více informací